Koszyk 0,00 0

Prowadzisz biznes w branży e-commerce? Dowiedz się, czym są przylgi kurierskie

24-03-2022

Obecnie w internecie można kupić praktycznie wszystko. Współczesna branża e-commerce rozwija się bardzo szybko. Jest to niezwykle wygodne, ale nakłada na sprzedawców dużą odpowiedzialność. Muszą dobrze zapakować i oznaczyć paczki wysyłane do klienta. Ty też prowadzisz biznes w branży e-commerce? A może stawiasz dopiero pierwsze kroki w handlu internetowym? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca i dowiedz się, czym są przylgi kurierskie i kiedy się ich używa.

 

E-commerce rośnie w siłę

Jak wynika z badań prowadzonych przez Gemiusa, 73% społeczeństwa regularnie robi zakupy online. To o 11% więcej niż jeszcze rok temu. Nie ulega wątpliwości, że na tak szybki wzrost wpływ miała pandemia i przedłużający się lockdown. Szacuje się, że w tym okresie do e-handlu i usług online przekonało się aż 4 miliony nowych klientów. To duża szansa na rozwój biznesu, ale też wyzwanie dla właścicieli sklepów. Muszą oni sprostać wymaganiom klientów, którzy oczekują, że otrzymają zamówione paczki jak najszybciej. Nic więc dziwnego, że z roku na rok usługi kurierskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Przylgi kurierskie – niezbędne podczas wysyłania paczek

Jeśli prowadzisz biznes w branży e-commerce, to z pewnością interesuje Cię tanie wysyłanie paczek. Jako sprawdzony broker kurierski negocjujemy możliwie najlepsze stawki dla naszych klientów. Jednak sam musisz zadbać o kilka elementów, które zagwarantują klientom zadowolenie z zakupów, a kurierowi i pracownikom sortowni ułatwią pracę.

Jednymi z akcesoriów niezbędnych podczas wysyłania paczek są przylgi kurierskie, czyli zewnętrzne samoprzylepne folie – kieszenie, które przykleja się na przesyłkę. Umieszcza się tam zazwyczaj list przewozowy. Aby zeskanować kod, nie trzeba wyjmować listu z kieszeni – folia jest w pełni transparentna i odporna na przetarcia oraz przerwania. Takie akcesoria mogą być otwierane od strony krótszego lub dłuższego boku. Zależnie od rozmiaru przylgi można tam schować inne dokumenty i rzeczy, np.:

  • instrukcję obsługi,

  • kartę gwarancyjną,

  • niewielkie części, np. śrubki,

  • małą elektronikę,

  • broszury promocyjne.

Gdzie szukać przylg kurierskich?

Pamiętaj, że kieszonki foliowe musisz umieścić w widocznym miejscu, najlepiej na samym wierzchu paczki. Gotowe przylgi możesz kupić w sklepach z artykułami papierniczymi, a także w tych wielobranżowych. Oferuje je również Poczta Polska w opakowaniach po 100 sztuk i więcej.

Najczęściej stosuje się przylgi z folii PE bądź LDPE. Do wyboru masz również produkty wykonane ze specjalnego papieru pozyskiwanego z recyklingu. Najpopularniejszy format kieszeni foliowych to C5 i C6. Kupisz je w sklepach stacjonarnych lub online – możesz skorzystać z dostawy kurierskiej. Przylgi są też tworzone na specjalne zamówienie. Wybierasz format, wygląd oraz barwy dopasowane do Twoich potrzeb.

Właściwe przygotowanie przesyłki ma niebagatelne znaczenie

Wysyłając paczkę kurierem, musisz ją właściwie zabezpieczyć i oznakować. Obojętnie, czy jest to mała przesyłka, czy duża paczka wielkogabarytowa pamiętaj, aby włożyć ją do odpowiedniego opakowania, np. koperty, pudła, tuby czy kieszeni foliowej. Najważniejsze, żeby było ono tak dobrane, aby zawartość w środku się nie przemieszczała. Jeśli karton jest większy i są jakieś luki, to:

  • wypełnij je kulkami styropianu albo z pianki poliuretanowej;

  • wykorzystaj folię bąbelkową lub foliowe poduszki powietrzne;

  • skorzystaj z form styropianowych;

  • włóż przegrody kartonowe lub zmięty papier;

  • owiń przedmioty w folię streczową.

Pamiętaj, że opakowanie powinno być wytrzymałe i w razie potrzeby wzmocnione, a następnie szczelnie zamknięte. Możesz wykorzystać tektury pięcio- lub siedmiowarstwowe oraz taśmy klejące. Oryginalnie zapakowany przedmiot umieść w większym kartonie i wypełnij wolne przestrzenie.

Duże znaczenie ma też właściwe oznakowanie i opisanie paczki. List przewozowy schowaj do przylgi kurierskiej, a cały karton oklej taśmą zwykłą lub ostrzegawczą. Tak przygotowana paczka jest gotowa do wysyłki. Po przekazaniu jej kurierowi możesz ją śledzić, wtedy będziesz dokładnie wiedzieć, kiedy dotrze do adresata.

Szybkie i tanie wysyłanie paczek z tania-paczka.net

Masz firmę w branży e-commerce i szukasz dobrego partnera, który oferuje kompleksowe usługi kurierskie – specjalizuje się w przesyłkach krajowych i zagranicznych? Chętnie pomożemy Ci w rozwoju Twojego biznesu. Szybkie i tanie wysyłanie paczek z tania-paczka.net to prawdziwa przyjemność. Zapraszamy do współpracy.

Powrót

Doręczenie przesyłki w dniu nadania. Jak to zrobić?

23.06.2022
Przesyłka kurierska może zostać dostarczona do odbiorcy tego samego dnia. Podpowiadamy, jak zorganizować taki transport i gdzie szukać najtańszych ofert. ...
CZYTAJ

Jak wysłać dużą paczkę i czy to dużo kosztuje?

09.06.2022
Wysłanie dużej paczki jest całkiem proste. Wyjaśniamy, w jaki sposób należy ją zapakować, jak zamówić kuriera i ile może kosztować taka usługa. ...
CZYTAJ

Przesyłka niestandardowa. Zasady pakowania

18.05.2022
Chcesz poznać zasady pakowania paczki niestandardowej? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik, a nadanie mebli, roweru czy dużego AGD już nigdy nie będzie stanowić dla Ciebie problemu. ...
CZYTAJ
Archiwum