Koszyk 0,00 0

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania o przesyłkę za pobraniem - z Tanią Paczką wiesz więcej!

08-01-2024

przesylka-za-pobraniem

Czy to jest bezpieczne? Kiedy jako sprzedawca dostanę pieniądze? Czy przesyłkę można odebrać w paczkomacie? To tylko kilka pytań, które pojawiają się w związku z wysyłką za pobraniem. Jest ich jednak znacznie więcej, a my chcąc wyjść Ci naprzeciw, postanowiliśmy zebrać odpowiedzi na najważniejsze z nich w jednym miejscu. W tym właśnie artykule wyjaśniamy wszystkie ważne kwestie związane z takim sposobem płatności za zamówione produkty. Przeczytaj uważnie, żeby korzystać z niego bez obaw i wątpliwości!

 

Co to jest przesyłka za pobraniem?

Zaczniemy od wyjaśnienia, czym jest przesyłka za pobraniem. Najprościej mówiąc, jest to forma wysyłki, w której kurier dostarcza paczkę do wskazanego odbiorcy, a ten dokonuje płatności. Nie płaci z góry, podczas składania zamówienia, tylko przy odbiorze przekazuje ustaloną wcześniej kwotę kurierowi. Z tej formy korzystają najczęściej osoby, które:

  • po raz pierwszy kupują coś w danej firmie i nie mają do niej jeszcze zaufania,

  • nie posługują się bankowością elektroniczną,

  • wolą zapłacić gotówką.

Kurier po otrzymaniu zapłaty za towar przekazuje paczkę adresatowi, a sprzedawcy płatność na jego konto bankowe.

Jakie korzyści daje taka forma przesyłki? Przede wszystkim:

  • zamówienie może złożyć każdy, również osoba, która nie ma karty płatniczej czy kredytowej lub nie korzysta z bankowości elektronicznej,

  • paczka rusza w drogę od razu, bo nie trzeba czekać na zaksięgowanie płatności,

  • sprzedawca może dotrzeć do szerszej grupy klientów, którzy preferują płatność gotówką.

Czy można wysłać przesyłkę za pobraniem za granicę?

Kiedy paczka ma być wysyłana w obrębie kraju, sprawa wydaje się jasna, ale czy wysyłka za pobraniem obejmuje też towary wysyłane za granicę? Tak. W Taniej Paczce współpracujemy z firmami kurierskimi, które oferują przewóz paczek małych, średnich i wielkogabarytowych zarówno w Polsce, jak i do innych krajów. Więcej o przesyłce zagranicznej dowiesz się z naszej strony. 

Kiedy dostanę pieniądze za wysłanie przesyłki za pobraniem?

Kolejna ważna kwestia dotyczy pieniędzy – jak długo sprzedawca będzie czekał na płatność? Jeśli korzystasz z przesyłki za pobraniem w Taniej Paczce, to masz do wyboru różne firmy kurierskie. Dokładny czas oczekiwania na przelew zależy od wybranego przewoźnika, ale zwykle jest to kilka dni roboczych.

Czy przesyłkę za pobraniem można odebrać w paczkomacie?

Dużym udogodnieniem dla kupujących jest możliwość zamówienia paczki do paczkomatu. Jeśli wybiorą wysyłkę za pobraniem, też będą mogli z niej skorzystać. Warunkiem jest to, że należy paczkę opłacić kartą płatniczą. Automaty mają wbudowany panel płatności, więc klient przed odbiorem dokonuje jej w formie elektronicznej. Dzięki tej opcji nie musi czekać na kuriera w domu, a swoje zamówienie może odebrać w dowolnie wybranym przez siebie momencie w ciągu 48 h w przypadku InPostu lub 3 dni w punkcie DPD. 

tani-kurier

Czy za przesyłkę pobraniową można zapłacić kartą?

Osoba, która korzysta z wysyłki za pobraniem, może zapłacić zarówno gotówką, jak i kartą. Kurierzy mają ze sobą terminale, więc można dokonać płatności elektronicznej kartą albo BLIK-iem. Warto pamiętać, że każda transakcja bezgotówkowa jest zapisywana w systemie.

Co, w sytuacji, kiedy nie odbiorę przesyłki?

Może się zdarzyć, że nie będzie Cię w momencie przyjazdu kuriera i nie odbierzesz zamówionej paczki, co dzieje się z nią dalej? Wraca z kurierem, który na następny dzień roboczy podejmie kolejną próbę przekazania. Jeśli znowu nie będziesz mógł jej odebrać, trafi do punktu odbioru przewoźnika, gdzie będzie czekać na odbiór przez kolejne 7 dni. Po tym czasie wróci do nadawcy.

Skorzystanie z przesyłki za pobraniem zobowiązuje Cię do odbioru paczki. Jeśli przed odbiorem rozmyślisz się i stwierdzisz, że nie chcesz zamówionego produktu, możesz go nie przyjąć, traktując to jako zwrot.

Jaki jest koszt przesyłki za pobraniem? Sprawdź na Taniej Paczce!

Przy zamówieniu płatnym z góry, firma kurierska ma za zadanie jedynie przekazać paczkę do klienta lub paczkomatu. W przypadku wysyłki za pobraniem pojawia się kolejna usługa – przyjęcie i przekazanie płatności. Właśnie z tego powodu przesyłka za pobraniem jest zawsze droższa od przedpłatowej. Jeśli jednak chcesz znaleźć najtańszą możliwą opcję, zajrzyj do cennika zamieszczonego na naszej stronie. Z Tanią Paczką nie przepłacisz!

Powrót

Jak nadać Paczkę w RUCHu?

30.03.2024
Chcesz wysłać paczkę w sposób szybki i wygodny? Sprawdź jak skorzystać z usługi Paczka w RUCHu! Znajdź najbliższy kiosk i nadaj przesyłkę ✅ ...
CZYTAJ

Jak zaadresować paczkę

29.03.2024
Dowiedz się, jak prawidłowe dane adresata wpływają na szybkość i skuteczność dostawy przesyłek kurierskich. Kluczowe wskazówki i porady. ...
CZYTAJ

Jak nadać Orlen Paczkę

29.03.2024
Instrukcja krok po kroku, jak nadać Orlen Paczkę. Przewodnik, jak szybko i łatwo nadać paczkę w usłudze Orlen Paczka. ...
CZYTAJ
Archiwum