Koszyk 0,00 0

Jak wysłać przesyłkę za granicę? Przeczytaj, w jaki sposób przygotować paczkę dla kuriera!

14-03-2023

przesylki-kurierskie-zagraniczne

Chcesz wysłać paczkę do rodziny lub przyjaciół mieszkających poza Polską? A może zależy Ci na dostarczeniu firmowych materiałów reklamowych bądź zamówionego towaru pod adres na terenie innego kraju? Przesyłki kurierskie zagraniczne są obecnie bardzo popularne. Jak je jednak nadać? Podpowiadamy! Przeczytaj i dowiedz się, jakie mogą mieć gabaryty oraz jak je prawidłowo przygotować, aby bezpiecznie dotarły do celu.

 

Przesyłki międzynarodowe – czym różnią się od krajowych?

Osobom prywatnym pozwalają dostarczać m.in. prezenty na różne okazje, ubrania, rodzinne pamiątki czy dekoracje, a sklepom internetowym i przedsiębiorcom podbijać kolejne rynki zbytu. Kurierskie przesyłki zagraniczne realizowane są drogą lądową, morską oraz lotniczą. Od krajowych różnią się przede wszystkim opłatami. Koszt ich dostawy jest wyższy ze względu na dużą odległość do pokonania oraz bardziej złożone procedury związane z transportem. Cennik często obejmuje także dodatkowe usługi opcjonalne (np. ubezpieczenie, informację o bieżącym statusie online, powiadomienie e-mail o przekroczeniu granicy oraz dostarczeniu do odbiorcy).

Twoja paczka musi odpowiadać przepisom celnym danego kraju. W przypadku dostaw pomiędzy państwami należącymi do UE obowiązują normy uproszczone. Przy wysyłce do Wielkiej Brytanii, USA, Kanady czy Australii trzeba dopełnić więcej formalności. Musisz wtedy wypełnić formularz deklaracji celnej, w którym wskażesz przesyłane przedmioty oraz ich całkowitą wartość.

Pamiętaj, aby nie wysyłać rzeczy zakazanych. Poszczególni kurierzy stosują swoje własne wykluczenia, które obejmują nie tylko rzeczy niezgodne z prawem, ale i towary niebezpieczne, szybko psujące się czy o wysokiej wartości.

Jakie gabaryty może mieć paczka?

Gdy przygotowujesz paczki zagraniczne, zwróć uwagę na indywidualne wytyczne poszczególnych operatorów. Przykładowo: w DHL dopuszczalne są kartony jednoelementowe o maksymalnych wymiarach 120 x 60 x 60 cm. Cennik tego przewoźnika obejmuje przesyłki międzynarodowe:

  • XS – waga 1 kg, suma najkrótszego i najdłuższego boku do 35 cm,

  • S – waga do 30 kg, suma najdłuższego i najkrótszego boku od 36 do 50 cm,

  • M – waga do 30 kg, suma najdłuższego i najkrótszego boku od 51 do 80 cm,

  • L – waga do 30 kg, suma najdłuższego i najkrótszego boku od 81 do 120 cm,

  • XL – waga do 30 kg, suma najdłuższego i najkrótszego boku od 121 do 180 cm.

Jak przygotować przesyłkę zagraniczną?

Warto wziąć pod uwagę, że przesyłki zagraniczne pokonują dłuższą drogę niż krajowe i najczęściej więcej razy są sortowane. Wykorzystaj standardowy karton w kształcie prostopadłościanu wykonany z mocnej tektury falistej (trójwarstwowej lub pięciowarstwowej) i dopasowany wielkością do zawartości. Wolną przestrzeń szczelnie wypełnij. Możesz sięgnąć po specjalne przekładki i chipsy styropianowe, folię bąbelkową, poduszki powietrzne czy zmięte gazety. Ścianki pudełka zaklej mocną taśmą pakową.

Podaj dokładny adres odbiorcy (wraz z kodem pocztowym i krajem) oraz adres zwrotny w języku angielskim (na wypadek ewentualnych problemów z dostawą). Zwróć uwagę na czytelność wszystkich informacji oraz umieszczenie ich w dobrze widocznym miejscu. Gdy wysyłasz rzeczy, które wymagają szczególnej ostrożności, umieść na pudełku stosowne naklejki („uwaga szkło”, „góra-dół”).

przesylki-kurierskie-zagraniczne

Jak zamówić kuriera?

Gdy Twoja paczka zagraniczna będzie gotowa, możesz zamówić kuriera. Obecnie wszystkich formalności dokonasz online. Wystarczy, że wejdziesz na firmową stronę wybranego operatora lub skorzystasz z naszego serwisu i wypełnisz prosty formularz zamówienia. Cała procedura zajmie Ci zaledwie kilka minut.

Wybierz:

  • typ przesyłki,

  • kraj nadania i dostawy,

  • parametry (waga, długość, szerokość, wysokość, rodzaj opakowania),

  • usługi dodatkowe (np. ubezpieczenie, kwotę pobrania czy podjazd kuriera z etykietą).

Nadaj zagraniczną paczkę z naszą pomocą!

Chcesz szybko i sprawnie nadać międzynarodową przesyłkę? Skorzystaj z naszej oferty! Tania-paczka.net działa jako broker kurierski. Umożliwiamy bezproblemowy wybór najlepszej oferty od zaufanego przewoźnika i wysyłkę prosto z Twojego domu, biura czy magazynu sklepu internetowego. Za naszym pośrednictwem porównasz cenniki paczek zagranicznych, zamówisz kuriera i wydrukujesz list przewozowy. Sprawdź i dostarcz rzeczy pod wybrany adres.

Powrót

Jak znaleźć najtańszego przewoźnika, który dostarczy paczkę za granicę?

18.05.2023
Jak wybrać taniego kuriera, który bezpiecznie dostarczy paczkę zagraniczną? Poznaj zasady działania brokerów i przekonaj się, że najtańsza przesyłka kurierska jest w zasięgu Twojej ręki. ...
CZYTAJ

Kiedy wysłać paczkę za granicę, by dotarła na czas?

08.05.2023
Wysyłasz paczki zagraniczne i zależy Ci na ich terminowej dostawie? Dowiedz się, jaki czas doręczeń obowiązuje przy przesyłkach międzynarodowych i oblicz, kiedy zamówić kuriera. ...
CZYTAJ

Sprawdź, na czym polega wysyłanie paczek bez etykiety!

19.04.2023
Na czym polega nadanie paczki bez etykiety? Dowiedz się, jak wygląda wysyłka paczkomatem z aplikacją InPost Mobile. Skorzystaj z innowacyjnych możliwości oferowanych przez firmy kurierskie. ...
CZYTAJ
Archiwum