Koszyk 0,00 0

Tani kurier do Niemiec - Jak wysłać paczkę do Niemiec

16-01-2021

Paczka do Niemiec – Jak tanio wysłać paczkę kurierem do Niemiec

 

Wielu naszych rodaków mieszka i pracuje w Niemczech, zatem kraj ten jest jedną z głównych destynacji przesyłek kurierskich z Polski.

Niezależnie od tego, czy wysyłasz paczkę do Berlina, Monachium, Hamburga czy też potrzebujesz dostarczyć przesyłkę do małej wioski, Tania-Paczka.net pomoże zaoszczędzić Ci czas, wysiłek i pieniądze. Jako eksperci w międzynarodowych usługach kurierskich wiemy, czego potrzeba, aby wysłać paczkę do Niemiec nie tylko z Polski, ale również z dowolnego miejsca na świecie.

jak-wyslac-paczek-do-niemiec

Jak wysłać paczkę do Niemiec

Przygotowując paczkę do wysyłki kurierem do Niemiec, musisz zwrócić uwagę na trzy główne czynniki wpływające na cenę przesyłki.

 1. Wielkość paczki. Im większa jest Twoja przesyłki, tym więcej miejsca zajmie podczas transportu. Przewoźnicy naliczają opłaty nie tylko od wagi paczki, lecz także w zależności od ilości miejsca zajmowanego w samochodzie. Jest to tzw. Waga wolumeryczna lub gabarytowa. Paczka mała i ciężka paczka może być tańsza w wysyłce od dużej i lekkiej. 

  Aby obniżyć koszty, zapakuj zawartość do najmniejszej paczki, jednocześnie upewniając się, że używasz odpowiedniego opakowania. Pamiętaj, aby zawartość nie byłą zbyto mono „ściśnięta i upchana” w paczce, w szczególności jeżeli wysyłasz delikatne przedmioty. Pamiętaj, iż podczas podróży do Niemiec, Twoja paczka będzie transportowana pojazdami typu TIR oraz iż będzie kilkukrotnie przepakowywana.
   
 2.  Waga paczki do Niemiec. Aktualnie na czas panującej pandemii wz. z wirusem covid, maksymalna waga paczki do Niemiec wynosi 30 kg. Zatem zadbaj, aby waga Twojej paczki nie przekraczała dozwolonego limitu wagowego. Pamiętaj, aby packę ważyć dopiero po zapakowaniu. Kurier odbierający twoją przesyłkę nie będzie miał przy sobie wagi, zatem nawet jeżeli przesyłka zostanie odebrana przez kuriera a przekracza ona dozwolony limit wagowy, nawet 0,5 kg to zostanie ona przeważona na sortowni firmy kurierskiej i cofnięta z powrotem do nadawcy a Ty zostaniesz obciążony dodatkowymi kosztami. 
   
 3. Kształt paczki do Niemiec. Przesyłka zagraniczna zawsze powinna mieć kształt prostopadłościanu. Dlatego, zawsze używaj kartonów o równych bokach. Oczywiście przewoźnicy dopuszczają możliwość nadawania paczkę o nieregularnych kształtach, lecz transportowane są ona za dopłatą, która niejednokrotnie może przekraczać wartość samej paczki. Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów upewnij się, iż Twoja przesyłka jest tzw. paczką standardową.

 

Podsumowując, aby wysłać paczkę do Niemiec kurierem, najpierw prawidłowo przygotuj i zabezpiecz przesyłkę. Zmierz i zważ swoją paczkę. Wejdź na stronę tania–paczka.net, wprowadź wagę oraz wymiary paczki, następnie podaj dane nadawcy oraz odbiorcy. Dokonaj płatności. I to wszystko. Teraz pozostaje Ci tylko oczekiwać kuriera.

 

Ile kosztuje paczka do Niemiec.

Jak pisaliśmy powyżej, cena przesyłki do Niemiec jest zależna od trzech czynników:

 • wagi
 • rozmiarów
 • kształtu

W celu upewnienia się ile będzie kosztować paczka do Niemiec, skorzystaj z naszego kalkulatora. Po wprowadzeniu wagi oraz rozmiarów szybko poznasz cenę wysyłki. Wyceny dokonuj zawsze po jej zapakowaniu a wagę paczki podawaj razem z opakowaniem.

 

Paczka do Niemiec

 

Jak najtaniej wysłać paczkę do Niemiec

Ceny paczki do Niemiec zaczynają się już od 43 zł. Jest to cena za paczkę do 2 kg. Wszystkie przesyłki nadane przez Tania-Paczka.net są transportowane w  systemie door to door. Oznacza to, że kurier przyjedzie po paczkę do Ciebie do domu lub firmy i dostarczy ją bezpośrednio do odbiorcy, zatem nasza usługa to „od drzwi do drzwi”.  Jeżeli chcesz poznać cene paczki w różnych przedziałach wagowych - sprawdź nasz cennik przesyłek zagrancznych

 

Czy muszę drukować list przewozowy

Jeżeli z dostępnych firm kurierskich wybierzesz przewoźnika GLS, to w takim przypadku nie musisz mieć wydrukowanej etykiety, ponieważ kurier przywiezie ją ze sobą. Jest to opcja wyjątkowo wygodna dla osób, które nie mają drukarki.

 

Ile idzie paczka do Niemiec

Tania-Paczka.net oferuje najtańszą wysyłkę do Niemiec. Jest to idelane rozwiązanie do wysyłania paczek o wadze do 30 kg. Kurier odbierze przesyłkę z Twojego miejsca zamieszkania lub pracy i dostarczy do Niemiec w ciągu 2-3 dni roboczych.

 

Śledzenie paczki

Naszym klientom zapewniamy łatwy i prosty sposób śledzenia wszystkich przesyłek. Tania-Paczka.net to najlepsza opcja śledzenia każdej Twojej przesyłki. Wystarczy, że na stornie: tania-paczka.net- zlokalizuj-przesylke

Wpiszesz numer przesyłki a nasz system szybko ją zlokalizuje i poda Ci dokładny status oraz miejsce gdzie aktualnie się znajduje.  Status przesyłki możesz również udostępnić odbiorcy Twojej przesyłki. Dzięki temu będzie on wiedział kiedy kurier podejmie próbę doręczenia paczki.  Podczas składania zamówienia nie zapomnij podać numer telefonu odbiorcy. Znacznie ułatwi to doręczenie paczki.  

 

Niemiecki format adresu pocztowego

W Niemczech adresy pocztowe mają następujący format:
 

 • Herrn John Smith [odbiorca]
 • Ebenböckstraße 18 [nazwa ulicy i adres]
 • 81241 München [kod pocztowy i miasto]
 • NIEMCY

W Niemczech kody pocztowe są pięciocyfrowe i bez myślnika pomiędzy nimi, tak jak w polskich kodach pocztowych. Pierwsza cyfra odnosi się do dzielnicy adresu docelowego, a pozostałe cztery określają obszar w tej lokalizacji.

 

Tanie przesyłki do Niemiec

Niezależnie od tego, czy wysyłasz paczkę do Berlina, Monachium czy Frankfurtu, szybko i bezpiecznie dowieziemy Twoje przesyłki do miejsca przeznaczenia. Tania-Paczka.net oferuje indywidualne rozwiązania serwisowe. To bezpieczny i niezawodny sposób na przesłanie firmowych dokumentów, przesyłek firmowych czy tez prezentów i pamiątek dla rodziny i naszych rodaków za granicą. Kurier Tania-Paczka.net dostarcza paczkę bezpośrednio pod Twoje drzwi.

 

 

Może Cię zainteresować

 

PRZESYŁKI KURIERSKIE TANIA PACZKA

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum