Koszyk 0,00 0

O czym pamiętać, pakując produkty do wysyłki do klienta?

21-08-2023

tania-paczka

Prowadzisz sklep internetowy lub sprzedaż na portalach ogłoszeniowych czy w serwisach aukcyjnych? Przesyłka kurierem to najpopularniejszy obecnie rodzaj dostaw. W przestrzeni ładunkowej samochodów dostawczych znajdują się jednak kartony z wieloma różnymi rzeczami. Twoje paczki trafiają także do centrów logistycznych, gdzie są przeładowywane. Co zrobić, aby towar dotarł do odbiorcy w nienagannym stanie? Przeczytaj i dowiedz się, jak starannie zapakować rzeczy do wysyłki, zamów kuriera i zadbaj o sprawną logistykę.

 

Zadbaj o pozytywne wrażenia klienta

Konkurencja w branży e-commerce cały czas rośnie, dlatego bardzo ważne jest, aby wyróżnić się spośród sklepów online o podobnym profilu. Dobrej jakości produkty w przystępnych cenach musisz uzupełnić o przemyślaną strategię marketingową. Jednym z jej elementów są dostawy.

Podpisałeś umowę z kurierem, który gwarantuje, że tania paczka dotrze szybko i bezproblemowo? Niskie koszty wysyłki i różne formy płatności są doceniane przez klientów. Odbiorcom zależy jednak przede wszystkim, aby zamówiony towar dotarł do nich w idealnym stanie. W grę nie wchodzą żadne uszkodzenia, zarysowania czy niestarannie przygotowane dokumenty.

Dobierz odpowiednie opakowanie

Pierwszym krokiem jest dobranie opakowania dopasowanego do towaru, który sprzedajesz. Standardowa przesyłka kurierem to zamykane pudełka (regularny prostopadłościan). Najlepsze są kartony z tektury falistej trójwarstwowej lub pięciowarstwowej. Najważniejsze, aby były one rozmiarem dobrze dopasowane do zawartości. Żaden element nie może naciskać na boki, dno czy klapę, ponieważ mógłby uszkodzić lub nawet przebić materiał. Stąd już niedaleka droga do zarysowań czy wgnieceń dostarczanych rzeczy.

Klasyczne pudełka klapowe trzeba zakleić taśmą. Modele fasonowe są droższe, ale łatwiej jest je złożyć, zapakować i rozpakować zawartość (nie wymagają użycia dużych ilości taśmy). Prezentują się bardziej estetycznie, dlatego pozytywnie wpłyną na wizerunek Twojej marki.

Niewielkich przedmiotów, które są odporne na uszkodzenia, nie musisz pakować do tradycyjnych kartonów. Firmy obsługujące tanie paczki dopuszczają również wysyłkę w:

  • foliopakach kurierskich,

  • koperty bąbelkowe

  • kopertach kartonowych (kurierskich)

  • tzw. owijkach (kartony typu multimail - przesyłka niestandardowa).

W opakowaniach foliowych z powodzeniem możesz dostarczać ubrania, ręczniki, firany i zasłony czy inne tekstylia. Koperty bąbelkowe dobrze sprawdzają się np. dla książek w miękkiej oprawie. Zanim wybierzesz konkretny sposób zabezpieczenia i zamówisz kuriera, zastanów się, jakiego poziomu ochrony wymaga asortyment sprzedawany w Twoim sklepie.

Detale mają znaczenie!

Każda przesyłka kurierem wymaga odpowiednich wypełniaczy, które zamortyzują wstrząsy i uchronią zawartość przed przesuwaniem się. Zrezygnuj z pomiętych gazet czy ścinków papieru, które nie będą prezentować się profesjonalnie. Zainwestuj w folię bąbelkową i stretch, specjalne pianki z tworzyw sztucznych, styropianowe narożniki. Wyznajesz wartości ekologiczne? Folię zastąp papierem pakowym, a wypełniacze z gąbki – papierowymi.

Estetyczny wygląd przesyłki to gwarancja zrobienia dobrego pierwszego wrażenia, dlatego do procesu pakowania podejdź bardzo starannie. Dobrym pomysłem na wyróżnienie się jest zadbanie, aby paczka była spójna z wizerunkiem Twojej marki. Szare kartony zamień na pudełka z nadrukiem – możesz umieścić tutaj wybraną grafikę, logo swojej firmy, slogan reklamowy. Podobne motywy przenieś na taśmę.

Do zamówienia dołącz formularz zwrotu, fakturę, gwarancję, instrukcję obsługi i inne dokumenty. Najlepiej umieścić je w koszulce do segregatora lub kopercie, aby nie pomięły się po drodze. Możesz wydrukować również ozdobne karty z podziękowaniem za zakupy.

unboxing-dla-ecommerce

Zamów sprawdzonego kuriera

Przygotowałeś estetyczne i dobrze zabezpieczone paczki? Nie pozwól, aby niesprawdzony podwykonawca zniszczył Twoje starania. Zamów kuriera, który zadba o towar oraz zapewni profesjonalną obsługę klienta.

Nawiąż współpracę z Tanią Paczką

Poszukujesz rzetelnych dostawców? Tania Paczka to broker usług kurierskich współpracujący z najpopularniejszymi operatorami realizującymi dostawy krajowe i zagraniczne. Dla sklepów internetowych i dużych klientów przygotowujemy indywidualne warunki współpracy, które pozwolą Ci zyskać elastyczne usługi w bardzo konkurencyjnych cenach. Poznaj szczegóły oferty i nawiąż owocną, długofalową relację wspierającą Twój biznes.

Powrót

Jak nadać Paczkę w RUCHu?

30.03.2024
Chcesz wysłać paczkę w sposób szybki i wygodny? Sprawdź jak skorzystać z usługi Paczka w RUCHu! Znajdź najbliższy kiosk i nadaj przesyłkę ✅ ...
CZYTAJ

Jak zaadresować paczkę

29.03.2024
Dowiedz się, jak prawidłowe dane adresata wpływają na szybkość i skuteczność dostawy przesyłek kurierskich. Kluczowe wskazówki i porady. ...
CZYTAJ

Jak nadać Orlen Paczkę

29.03.2024
Instrukcja krok po kroku, jak nadać Orlen Paczkę. Przewodnik, jak szybko i łatwo nadać paczkę w usłudze Orlen Paczka. ...
CZYTAJ
Archiwum