Koszyk 0,00 0

Jak zwrócić zamówienie na Allegro?

24-08-2022

Jak zwrócić zamówienie na Allegro?

Allegro to platforma, która króluje wśród internetowych zakupów. Można znaleźć na niej wiele produktów z kategorii RTV, AGD, żywności i odzieży. Jednak nie zawsze każda transakcja internetowa okazuje się udana. W takiej sytuacji potrzebny jest zwrot towarów, na który kupujący ma określony czas. Sprawdź, jak dokonać odstąpienia od umowy oraz jak wybrać odpowiednią formę wysyłki. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na temat zwrotów Allegro, które pomogą Ci dostarczyć paczkę i odzyskać środki w bezpieczny sposób.

Chcę zwrócić zamówienie z Allegro – co teraz?

Każdy zakup dokonywany przez internet może zostać zwrócony do sprzedającego. Dotyczy to również platformy Allegro, która posiada swój indywidualny system zwrotów. Bardzo często mimo pozytywnych opinii i konkretnego opisu produktu finalny zakup nie spełnia oczekiwań kupującego. Dlatego też ma on prawo do zarejestrowania formularza zwrotu, oddania towaru oraz odzyskania środków. Wielu sprzedających w regulaminie informuje, że odsyłany towar nie może posiadać śladów użytkowania i posiadać wyłącznie oryginalne opakowanie. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie paczki, ponieważ są to podstawowe wymagania pozwalające na bezpieczne dostarczenie przesyłki, które wykona tani kurier.

Wypełnij formularz zwrotu

Podstawową czynnością jest wypełnienie formularza zwrotu, w którym musisz podać informacje na temat przyczyny oraz formy zwrotu środków. Umowy zakupu, zawierane przez internet według prawa mogą zostać anulowane w ciągu 14 dni. Niektórzy sprzedający, chcąc zapewnić większy komfort swoim klientom, oferują dłuższy czas pozwalający na odstąpienie od umowy. Pamiętaj jednak, że ten czas 14 dni nie dotyczy osób fizycznych, a Allegro jest miejscem, gdzie swoje oferty wystawiają także osoby nieposiadające działalności. W tej sytuacji sprzedający może określić prawo zwrotu na własnych zasadach.

Zapakuj przesyłkę

Podczas dokonywania zwrotu bardzo ważne jest odpowiednie zapakowanie przesyłki i zabezpieczenie towarów, tak by nie uległy uszkodzeniu w transporcie. Wielu sprzedających wymaga oryginalnego opakowania produktu bez śladów użytkowania i tylko wtedy zwrot może zostać uznany. Natomiast jeśli chodzi o zapakowanie paczki dla kuriera — istotne jest, by karton zewnętrzny był jak najlepiej dopasowany i szczelnie zaklejony. Jest to gwarancja na wyeliminowanie niechcianych uszkodzeń.

Waga i wymiary

Zwrot bezpłatny lub na własny koszt

Opcja Allegro Smart i zwroty dokonywane przy wyborze tej formy dostawy zakupu są darmowe. Podczas wypełniania formularza należy wybrać sposób wysyłki i skorzystać z wygenerowanego kodu, który pozwala nadać paczkę w paczkomacie. Jednak jeśli nie skorzystałeś z opcji Smart, najprawdopodobniej odesłanie towaru musi odbyć się na Twój koszt. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie tani kurier, który oferuje usługi na terenie całego kraju.

Zamówienie na allegro - jak zwrócić?

Zamów kuriera

Jeśli zależy Ci na szybkiej dostawie i bezpiecznym transporcie możesz skorzystać z usług oferowanych przez stronę tania-paczka. Dzięki wielu rozwiązaniom znajdziesz tam dostęp do usług największych firm kurierskich, takich jak DHL, DPD, InPost lub Poczta Polska. W momencie zwrotu, kiedy koszt dostawy towaru ponosi kupujący — najlepszym rozwiązaniem jest tani kurier.

Zaczekaj na zwrot pieniędzy

W wielu przypadkach zwrot środków odbywa się w momencie dostarczenia przesyłki z odesłanym towarem i po przeprowadzonej weryfikacji. Jeśli zwrot zostanie zaakceptowany, sprzedający zwróci środki w ten sam sposób, w jaki dokonana została płatność. Zależnie od formy zapłaty zwroty pieniędzy realizowane są od 3 do 7 dni roboczych. Najkrótszy czas dedykowany jest przelewom natychmiastowym, kartom VISA, płatnościom BLIK lub przelewom tradycyjnym.

Bezpieczne zwroty przesyłki z tania-paczka.net

Strona tania-paczka.net oferuje profesjonalne rozwiązania największych firm kurierskich na terenie kraju. Jeśli potrzebujesz szybkiego nadania swojego zwrotu — zamów kuriera najtaniej na naszej stronie i ciesz się bezpieczną dostawą swojego zwrotu do sprzedającego. Współpracujemy z firmami, takimi jak DHL, DPD czy InPost. W zależności od wybranej usługi możesz dostarczyć zwracaną paczkę zarówno do punktu nadania, paczkomatu, jak i zamówić odbiór przesyłki kurierem pod wskazany adres.

Powrót

Jak nadać Paczkę w RUCHu?

30.03.2024
Chcesz wysłać paczkę w sposób szybki i wygodny? Sprawdź jak skorzystać z usługi Paczka w RUCHu! Znajdź najbliższy kiosk i nadaj przesyłkę ✅ ...
CZYTAJ

Jak zaadresować paczkę

29.03.2024
Dowiedz się, jak prawidłowe dane adresata wpływają na szybkość i skuteczność dostawy przesyłek kurierskich. Kluczowe wskazówki i porady. ...
CZYTAJ

Jak nadać Orlen Paczkę

29.03.2024
Instrukcja krok po kroku, jak nadać Orlen Paczkę. Przewodnik, jak szybko i łatwo nadać paczkę w usłudze Orlen Paczka. ...
CZYTAJ
Archiwum