Koszyk 0,00 0

3 sposoby na usprawnienie procesu wysyłki w Twoim sklepie internetowym

11-09-2023

wysylanie-paczek-ecommerce

Prowadzisz sklep internetowy i zależy Ci na pozytywnych opiniach klientów? Najwyższa jakość oferowanego towaru, dokładne opisy asortymentu, dobrej jakości zdjęcia na stronie oraz przemyślane działania reklamowe mają bardzo duże znaczenie. Zamawiający cenią jednak także wysoki poziom obsługi. Jednym z jego elementów są dostawy. Jak usprawnić proces wysyłki? Przeczytaj, poznaj 3 sprawdzone sposoby, które sprawią, że sprawna przesyłka kurierem lub do paczkomatu będzie dużym atutem Twojej firmy.

 

Szybka i bezbłędna wysyłka produktów

Osobom zamawiającym różne produkty w sklepach internetowych bardzo często zależy na zaoszczędzeniu czasu. Tutaj nie mają oni bezpośredniego kontaktu z obsługą, a swoje zdanie na temat danej marki wyrabiają na podstawie jakości realizacji zamówienia. Szybka i bezbłędna wysyłka pomoże Ci odnieść marketingowy sukces i zbudować bazę wielu stałych klientów, którzy będą chętnie powracać na kolejne zakupy. Przy dobrej optymalizacji całego procesu obniżysz również koszty.

Pierwszym krokiem jest zadbanie o przejrzyste warunki dostaw. W widocznym miejscu na stronie sklepu zamieść informację o sposobach i przewidywanych terminach. Jeżeli masz taką możliwość, postaraj się, aby towar został zapakowany i nadany nie później niż 24h od momentu potwierdzenia transakcji. Zadbaj również o różne sposoby doręczeń. Tanie przesyłki kurierskie pod podany adres są bardzo korzystne, ale obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się także paczkomaty oraz możliwość odbioru w punktach partnerskich.

Automatyzacja procesów

Gdy działasz na podstawie dropshippingu, za wysyłkę odpowiedzialna jest hurtownia. Sklepy internetowe posiadające własne magazyny muszą samodzielnie zadbać o kompletowanie zamówień, ich pakowanie i nadanie. Przesyłka kurierem będzie o wiele szybsza, gdy zautomatyzujesz cały proces.

Najlepiej, gdy wszystkie czynności będzie można wykonywać z poziomu jednego narzędzia. Powinny się w nim znaleźć m.in.:

  • informacje o złożonych zamówieniach – nawet gdy prowadzisz sprzedaż w kilku różnych miejscach (np. na stronie sklepu i w serwisach aukcyjnych),

  • możliwość wydrukowania etykiet dla przewoźnika,

  • opcja zamówienia przyjazdu kuriera,

  • wystawianie faktur,

  • możliwość wydrukowania formularza zwrotu.

Nie zapominaj o szczegółach

Zadbaj o szczegóły, które staną się wizytówką Twojej firmy. Korzystaj ze specjalistycznych programów do zarządzania sklepami internetowymi, które ułatwiają obsługę całego procesu zamówień. Nie wypełniaj listów przewozowych ręcznie. Dane pobrane automatycznie z formularza uzupełnionego przez klienta nie tylko przyspieszą pracę, ale i pomogą uniknąć błędów. Zainwestuj w drukarkę etykiet, która jest wydajna i ekonomiczna.

Zadbaj również o odpowiedni zapas materiałów do pakowania. Chcesz udostępnić nie tylko przesyłkę kurierem pod wskazany adres, ale także do paczkomatów? Musisz przygotować kartony o wymiarach zgodnych z wymogami InPost. Sporządź dokładne standardy pakowania dla pracowników i wymagaj ich przestrzegania. Dzięki temu paczki będą estetycznie się prezentować, produkty zostaną odpowiednio zabezpieczone, a koszty materiałów nie będą wysokie.

Pamiętaj, aby rodzaj opakowania dopasować do sprzedawanych rzeczy. Dla lżejszych przedmiotów kartonowe pudełka możesz zastąpić torebkami czy kopertami wypełnionymi folią bąbelkową. Konsumenci coraz częściej dbają o środowisko naturalne, dlatego niepotrzebne wypełniacze czy zbyt duże kartony mogą ich zniechęcić.

tani-kurier

Wybierz zaufanego kuriera

Szybkość i jakość dostawy zależy nie tylko od samego sklepu, ale także przewoźnika realizującego tanie przesyłki kurierskie. Dla biznesów online dobrym rozwiązaniem jest podpisanie stałej umowy z zaufanym operatorem, który nie tylko dowiezie zamawiane rzeczy w idealnym stanie, ale i zadba o profesjonalny kontakt z odbiorcą. Chcesz obniżyć koszty dostaw? Skorzystaj z usług brokera i usprawnij proces wysyłki.

Zamów kuriera przez Tanią Paczkę już dziś!

Tania-Paczka.net  to serwis brokerski współpracujący z największymi polskimi kurierami (m.in. DHL, DPD, GLS, InPost, Raben, Ambro Express, FedEx, Palety). Za naszym pośrednictwem wyślesz swój towar do polskich i zagranicznych odbiorców bez konieczności przepłacania (także w opcji za pobraniem przy odbiorze). Wypełnij dostępny formularz online i zamów kuriera, który profesjonalnie dostarczy zamówienia składane w Twoim sklepie internetowym.

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum