Koszyk 0,00 0

Kiedy wysłać paczkę za granicę, by dotarła na czas?

08-05-2023

paczki-zagraniczne

Chcesz wysłać przesyłki kurierskie zagraniczne i zastanawiasz się, kiedy dotrą do adresata? A może to Ty planujesz zamówić coś spoza kraju i zależy Ci na możliwie jak najszybszej dostawie towaru? Kiedy trzeba nadać paczki, aby były na miejscu w określonym czasie? Przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym objaśniamy, jak wyglądają terminy u przewoźników. Przeczytaj i zdobądź ważne informacje, które ułatwią Ci samodzielne dokonanie wyliczeń.

Wysyłka paczek za granicę jest prosta!

Są wykorzystywane w celach osobistych oraz służbowych. Paczki zagraniczne pozwalają szybko dostarczyć wszystko, co potrzebne bez konieczności samodzielnego dojazdu w wybrane miejsca. Dzięki nim możesz wysłać prezenty swoim bliskim, którzy mieszkają w innym kraju, zamówić rzeczy ze sklepów internetowych mających siedzibę poza Polską czy sprzedawać swoje produkty dużo szerszemu gronu odbiorców. Są dostępne w ofertach wielu firm kurierskich, a tania wysyłka sprawia, że za taką usługę wcale nie musisz przepłacać.

Jak nadać przesyłkę za granicę?

Samo nadanie jest bardzo proste i wygląda dokładnie tak, jak w przypadku dostaw krajowych. Wystarczy, że odnajdziesz operatora, który obsługuje przesyłki kurierskie zagraniczne. W serwisie brokerskim Tania-Paczka.net porównasz ceny oferowane przez różne firmy i wygodnie zamówisz kuriera.

Musisz jedynie:

  • wybrać kraj docelowy,

  • określić liczbę i parametry swoich przesyłek (podaj wagę, długość, wysokość i szerokość),

  • zaznaczyć rodzaj opakowania,

  • dobrać usługi dodatkowe (opcjonalnie może to być np. ubezpieczenie czy przyjazd kuriera z etykietką),

  • wybrać dostawcę, który zrealizuje usługę,

  • podać dane adresowe,

  • opłacić zamówienie.

Pamiętaj, aby swoje rzeczy dokładnie zapakować. Wykorzystaj mocne pudełko kartonowe i taśmę oraz zabezpiecz przedmioty przed przesuwaniem się wewnątrz.

przesylki-kurierskie-zagraniczne

Ile wynosi czas dostawy paczki?

Nie wiesz, ile wynosi czas dostawy zagranicznej paczki? Zależy to przede wszystkim od kraju, do którego coś wysyłasz oraz wybranej firmy i terminów, jakie w niej obowiązują. Wielu kurierów stosuje usługę standardową (ekonomiczną dla klientów, których interesuje tania wysyłka) oraz wersję ekspresową w wyższej cenie.

Przeciętnie międzynarodowe przesyłki kurierskie dostarczane są w 2-5 dni roboczych. Duże znaczenie ma tutaj fizyczna odległość do pokonania. Przykładowo – rzeczy do Niemiec powinny dotrzeć już po 2 dniach, a towar, który wyślesz do Irlandii Północnej, może być na miejscu nawet dopiero po 7-9 dniach.

W branży stosowane są 2 podstawowe pojęcia:

  • średni czas dostarczenia przesyłki – dotyczy dostaw około 90% paczek,

  • gwarantowany czas doręczenia – przewoźnik zobowiązuje się, że do tego dnia doręczy wysłane przedmioty do adresata, gdy data ta zostanie przekroczona, klient ma prawo złożyć reklamację na wykonanie usługi niezgodnie z umową.

Przed nadaniem zawsze sprawdź, jakie terminy podaje przewoźnik, z którego usług chcesz skorzystać. Aby uniknąć nieporozumień, weź pod uwagę czas gwarantowany. Pamiętaj, że cała procedura znacznie się wydłuży, gdy Twoja przesyłka musi przejść odprawę celną (jest wysyłana poza granice Unii Europejskiej).

Kiedy nadać przesyłkę, by doszła na czas?

Wysyłasz komuś bliskiemu prezent na urodziny, imieniny lub inną ważną okazję i zależy Ci, aby paczki zagraniczne na pewno doszły wtedy, gdy przewidujesz? Sprawdź gwarantowany czas doręczenia podany przez kuriera dla państwa, do którego ma trafić Twoja przesyłka. Następnie dokonaj wyliczenia, ile maksymalnie może zająć dostawa. Podczas szacowania, weź pod uwagę, że przewoźnik dzień odbioru pudełka od Ciebie uwzględnia jako 0, dlatego wyliczenia rozpocznij dopiero od następnego. Przy usługach standardowych (ekonomicznych) pod uwagę brane są wyłącznie dni robocze.

Firmy transportowe obecnie najczęściej umożliwiają śledzenie paczek. W przypadku usług międzynarodowych, statusy często nie są jednak aktualizowane na bieżąco.

Zamów taniego kuriera, który dostarczy paczkę za granicę!

Już wiesz, ile czasu będzie potrzebować Twoja paczka, aby bezpiecznie dotrzeć do odbiorcy mieszkającego poza Polską? W serwisie Tania-Paczka.net szybko znajdziesz operatorów obsługujących tanie przesyłki kurierskie zagraniczne. Sprawdź dostępny cennik, wybierz najkorzystniejszą opcję, wypełnij prosty formularz i zamów kuriera, który odbierze przygotowane kartony prosto z Twojego domu lub biura.

Powrót

Jak znaleźć najtańszego przewoźnika, który dostarczy paczkę za granicę?

18.05.2023
Jak wybrać taniego kuriera, który bezpiecznie dostarczy paczkę zagraniczną? Poznaj zasady działania brokerów i przekonaj się, że najtańsza przesyłka kurierska jest w zasięgu Twojej ręki. ...
CZYTAJ

Kiedy wysłać paczkę za granicę, by dotarła na czas?

08.05.2023
Wysyłasz paczki zagraniczne i zależy Ci na ich terminowej dostawie? Dowiedz się, jaki czas doręczeń obowiązuje przy przesyłkach międzynarodowych i oblicz, kiedy zamówić kuriera. ...
CZYTAJ

Sprawdź, na czym polega wysyłanie paczek bez etykiety!

19.04.2023
Na czym polega nadanie paczki bez etykiety? Dowiedz się, jak wygląda wysyłka paczkomatem z aplikacją InPost Mobile. Skorzystaj z innowacyjnych możliwości oferowanych przez firmy kurierskie. ...
CZYTAJ
Archiwum