Jak zapakować opony do wysyłki kurierem

Zacznijmy od tego, iż opony muszą być suche i czyste. Najłatwiej i najwygodniej jest spakować opony w karton. Jednakże z uwagi na kształt i rozmiar opon wielu naszym Klientom sprawia to trudność.

Firma Tania-Paczka umożliwia wysyłkę opon łączonych po dwie sztuki i owiniętych folią stretch. Ważne, aby jedna przesyłka (2 opony) nie przekraczała wagowo 30 kg. W przeciwnym wypadku należy je pakować pojedynczo. Firma Tania-Paczka nie dolicza do wysyłki opon dodatkowej opłaty za tzw. niestandardowy kształt. Zapraszamy na stronę Tania-Paczkagdzie w opcji OPONY możecie Państwo wycenić koszt nadania takiej przesyłki.

Zasady pakowania

  • InPost: opony pakowane pojedynczo, tj. 1 opona = 1 paczka
  • DPD: opony pakowane pojedynczo, tj.1 opona = 1 paczka

  • GEIS: opony pakowane podwójnie, tj. 2 opony = 1 paczka

  • DHL: opony pakowane podwójnie, tj. 2 opony = 1 paczka

Ile to kosztuje?

Cena jest zależna od przewoźnika. Jak wspomnieliśmy powyżej część firm kurierskich dopuszcza wysyłkę w jednej paczce dwóch opon owiniętych w folię stretch (firma GEIS, DHL), a cześć jedynie pojedynczo (DPD, InPost). Dokładny koszt możecie Państwo sprawdzić w kalkulatorze dostępnym na naszej stronie. Poniżej przedstawiamy linki do instrukcji pakowania opon i zasad wymiarowych obowiązujących w poszczególnych firmach.

Zapraszamy
Tania-Paczka.net